/Tokat’ta Kaybolan Evrim’den 30 Gündür Haber Alınamıyor

Tokat’ta Kaybolan Evrim’den 30 Gündür Haber Alınamıyor

Tokat ili Turhal ilçesinde 10 Temmuz’da kardeşiyle oynarken kaybolan Evrim’den 30 gündür haber alınamıyor. Evrim için arama çalışmaları devam ediyor. Kayıp kızların biran önce bulunmasını istiyoruz.

Turhal’da yaşayan Dilek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü Evrim Atış, 10 Temmuz günü sabah saatlerinde Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Sati Atış’ın peşinden gitti. Evrim’in arkasından geldiğini gören Sati Atış, gelini Dilek’e seslenerek torununun çadıra bırakılmasını istedi.

Evrim’i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Sati Atış (1,5) ile oynarken gören anne Dilek Atış ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Sati Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Bunun üzerine aile fertleri, çevrede arama yaptı ancak Evrim’i bulamadı. Evrim’e ulaşılması için komşulardan yardım istenip, jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine yaylaya jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Günlerce küçük çocuğun gidebileceği, düşmüş olabileceği her yere bakıldı; ancak Evrim, 30 gündür yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

ARAMA ÇALIŞMALARI ARALIKLARLA SÜRDÜRÜLÜYOR

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında 23 Temmuz günü çelişkili ifadeler veren Evrim’in annesi Dilek ve babası Burhan Atış tutuklanarak Zile Cezaevi’ne konuldu. Burhan Atış’ın kayıp kızı için “Traktörden düşüp, öldü; gömdüm” dedikten sonra ifadesini değiştirmesi şüpheli bulundu. Kayıp Evrim Atış’ın öldürülüp gömülme ihtimalini göz önünde bulunduran ekipler, aramalarını noktasal olarak yapmaya başladı. Belirlenen noktalarda da yapılan aramalarda Evrim’in izine rastlanmadı. Evrim’i arama çalışmaları bölgede aralıklarla sürdürülüyor. Evrim’in tutuklu anne- babasının ifadelerinde de değişiklik olmadığı öğrenildi. Aile fertleri ve yakınlarının telefonlarının incelemesinden de sonuç elde edilemedi.

arama-kurtarma

Paylaş