/İMAMIN EVİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI
İMAMIN EVİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI..

İMAMIN EVİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Bartın’da kişilerin dini duygularını istismar ettiği ileri sürülen emekli imam, gözaltına alındı. Evde yapılan aramada çok sayıda muska, ruhsatsız tabanca, 2 ruhsatsız av tüfeği, 19 adet bıçak ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

insanlarin-dini-duygulari-

Bartın‘da kişilerin dini duygularını istismar ettiği ileri sürülen emekli imam,ın evinden cephanelik çıktı. Bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, kişilerin dini duygularını istismar ederek maddi kazanç sağladığı iddia edilen emekli imam S.A’yı takibe aldı.

GÖZALTINA ALINAN İMAMIN EVİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Ekipler S.A’nın, merkeze bağlı, Hıdırlar köyündeki evine yapılan operasyonda, çok sayıda yazılmış muska, 1 ruhsatsız tabanca, 1 kuru sıkı tabanca, 2 ruhsatsız av tüfeği, 19 adet değişik boylarda ve ebatlarda bıçak ve çok sayıda mermi ele geçirdi.

EMEKLİ İMAMA, CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

S.A’ya “tekke ve zaviyelerle türbedarlık ile birtakım unvanların men ve ilgasına muhalefet” ve “ateşli silahlar ve bıçaklar kanununa muhalefet” suçlarından cezai işlem uygulandı.Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.A, adli kontrol şartıyla salıverildi.

Paylaş