/“Haber Spikeri Olacağım” Demiş, İşten Kovulmuş
“Haber Spikeri Olacağım” Demiş, İşten Kovulmuş

“Haber Spikeri Olacağım” Demiş, İşten Kovulmuş

Kanal D Haber spikeri Buket Aydın, teve2’de düzenlenen programda konuk oldu. Buket Aydın çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Keşfedilme hikayesini anlatan Buket Aydın, “19 yaşındaydım, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü okuyordum. Okuldan sıkıldım ve spikerlik-sunuculuk kursuna gittim. O zamanlar Kanaltürk kanalı stajyer arıyordu. Kerimcan Kamal kanalın müdürüydü ve beni görünce stajyer olarak aldı. Üç ay staj sürem vardı. Tuncay Özkan, Kanaltürk’ün patronuydu ve beni yanına çağırdı. ‘Bizim magazin programımız var, sen okusana’ dedi. ‘İstemem, haber spikeri olacağım’ dedim, o da beni kovdu. Sonra beni odasına geri çağırdı ve ‘Sen 19 yaşındasın ve spiker olacağım diye teklifimi reddettin. Senden spiker de olur, çok daha iyisi de olur’ dedi. Sonra bir anda ekrana atıldım. Haber spikeri olmak en büyük idealimdi. Ben de cahil cesareti varmış” şeklinde konuştu.

‘Başarılı insanın düşmanı çok olurmuş’

Buket Aydın, “NTV’de çalışırken çok ciddiydim. Bu yaz Kanal D’de severek çalışıyorum. Televizyon dünyasında rekabet çok büyükmüş. Başarılı insanın çok düşmanı olurmuş. Sosyal medyadan gelen yorumları artık umursamıyorum. ” açıklamasında bulundu.

buket aydın

‘Dudaklarımda estetik yok’

Dudaklarında estetik olmadığını açıklayan Buket Aydın, “Vücudumda estetik yok. Bazen küçük dokunuşlar yapıyoruz tabii. Teyzem bana hep ‘Köfte dudaklım’ derdi. Dudaklarımda estetik yok’ ifadelerini kullandı.

Buket Aydın, “Yemek yapma konusunda başarısızım. Bir gün makarna yapmıştım, kuzenim bize geldi ‘Bu makarna pişmemiş’ dedi. Kendim bile yaptığım makarnayı beğenmedim” şeklinde konuştu.

Paylaş