/Bodrum’da lüks yatından inerek tatilcilere lahmacun ve ayran dağıtan iş adamının ayakkabı boyacılığından zirveye tırmanan Sezgin Baran Korkmaz olduğu ortaya çıktı.
Sezgin Baran Korkmaz

Bodrum’da lüks yatından inerek tatilcilere lahmacun ve ayran dağıtan iş adamının ayakkabı boyacılığından zirveye tırmanan Sezgin Baran Korkmaz olduğu ortaya çıktı.

Bodrum’da Tatilcilere Lahmacun Ayran Dağıtan İş Adamının Sezgin Baran Korkmaz Olduğu Ortaya Çıktı

bodrum-da-tatilcilere-lahmacun-ve-ayran-dagitan

Bodrum‘da, lüks yatından botla sahile inmesi ve tatilcilere lahmacun ayran ve süt mısır dağıtması ile bir anda gündeme oturan iyilik sever iş adamının kim olduğu merak konusu olmuştu. Herkesin konuştuğu iş adamı, ayakkabı boyacılığından zirveye tırmanan Sezgin Baran Korkmaz çıktı. Korkmaz, daha önce de İstanbul Piyalepaşa’da pazarcı tezgahlarını komple satın alıp, sonra tezgahlardaki tüm sebze meyveyi ücretsiz halka dağıtmasıyla da haber olmuştu.

SURİYELİ GÖÇMENLERE DE YARDIM EDİYOR

Suriyeli göçmenlere yaptığı maddi ve ilaç yardımları, pek çok okulda çocuklara yönelik giyecek yardımları ile de dikkat çekmişti. Vatan Gazetesi‘nin haberine göre, 5 bin çocuğa kışlık mont, bot gibi malzeme sağlayan Sezgin Baran Korkmaz, memleketi Kars‘a da okullar ve öğrenci yurtları yapıp bağışlamıştı. Bu okullar için 35 milyon liraya yakın para harcadığını belirten Korkmaz, her yıl şirketinin cirosunun belli bir bölümünü hayır işlerine ayırdığını da vurgulamıştı. Suriyeli mültecilere de 20 milyon liraya yakın yardım yapmış, satın aldığı ilaç firması sayesinde sınır ötesine de ihtiyaç duyulan pek çok ilacı göndermişti.Şu an isminin başharflerinden oluşan SBK Holding çatısı altında 14 şirketi var TMSF’den şirket alması ile tanınıyor. 27 şirketi iflasın eşiğinden aldı, 13’ünü tekrar sattı. Bu yüzden piyasada 911 Baran, ya da Doktor Baran diye tanınıyor. SBK Holding’in temelini bir madeni yağ fabrikası alarak attı. Bugün 650 milyon TL ciro yapan ve ağırlıklı olarak; ilaç, cam ve otomotiv yan sanayiinde faaliyet gösteren bir grup var

Paylaş